Zprávy → Regiony15. září  2016 v 17:05  

Praha dostala od antimonopolního úřadu půlmilionovou pokutu. Chybovala v zakázce na výstroj policie

Městská policie Praha - Foto: Tomáš Adamec

Městská policie PrahaFoto: Tomáš Adamec

Pražský magistrát dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu za chyby v zakázce na dodávku výstroje pro městskou policii. Rozhodnutí není pravomocné, město se proti němu může odvolat. ÚOHS to ve čtvrtek uvedl v tiskové zprávě. Městská policie se závěry úřadu nesouhlasí, uvedla její mluvčí Irena Seifertová.

„Veškeré skutečnosti svědčící o zákonnosti a správnosti postupu Městské policie Praha v rámci realizace této veřejné zakázky však budou z pochopitelných důvodů uvedeny až v rozkladu, který bude jako opravný prostředek v souladu se zákonem podán k rukám předsedy ÚOHS," uvedla Seifertová. Více se k dokumentu vyjadřovat nechtěla. 

Radnice podle ÚOHS v zadávací dokumentaci dostatečně nevymezila způsob hodnocení nabídek v subkritériích týkajících se hmotnosti zboží a pohodlnosti a střihu zboží.  

„Zadavatel tak postupoval v rozporu se zásadou transparentnosti, neboť uchazeči nemohli mít na základě nastavených kritérií jasnou představu, jak budou zadavatelem posuzovány odchylky od doporučené hodnoty gramáže zboží či jaké konkrétní parametry v rámci střihu budou hodnoceny a jaké řešení střihu zadavatel co do funkčnosti a vzhledu preferuje," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. 

Dokumenty poslalo město pozdě 

Podle něj tento postup mohl mít podstatný vliv na výběr nejvhodnější nabídky. 

Úřad ve čtvrtek také uvedl, že město mu při šetření podnětu nezaslalo úplnou dokumentaci o veřejné zakázce ve lhůtě stanovené zákonem. Tím se dopustilo dalšího správního deliktu. 

„Poskytnutí úplné dokumentace v zákonné lhůtě je přitom zásadní podmínkou pro rychlý přezkum věci, kdy nesplnění této povinnosti maří snahu úřadu věc rychle posoudit a rozhodnout," dodal Rafaj. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace