Zprávy → Regiony25. října  2016 v 14:00  

Pražská zoo plánuje pět nových pavilonů. Pro pandu i tuleně

Panda by v pražské zoo mohla žít na místě, kde jsou dnes lední medvědi - Foto:  Reuters

Panda by v pražské zoo mohla žít na místě, kde jsou dnes lední medvědiFoto:  Reuters

Pražskou zoologickou zahradu čeká v příštích letech výstavba nových pavilonů a příchod nových zvířat. Mezi nimi i dlouho ohlašované pandy.

Panda, tuleň nebo tasmánský čert. Všechna tahle zvířata nejspíš uvidí návštěvníci v pražské zoo. Zahrada pro ně chce v příštích šesti letech vybudovat celkem pět nových pavilonů. 

Jako první by se měl začít stavět takzvaný Rákosův pavilon pro exotické ptáky. Stěhovat se podle plánů chovatelů budou taky gorily. Jejich pavilon je totiž v záplavové zóně a při povodních v roce 2002 se kvůli tomu utopil sameček Pong. Vedení zahrady chce podobnému neštěstí v budoucnu předejít. Proto plánuje, že gorily přesune k výběhu žiraf, kam se voda nedostane. 

Čtěte také: Šéf pražské Zoo o transportech koní do Mongolska: Jednou to nemusí dopadnout dobře

Jaké zvíře zoo přestěhuje do míst, které teď obývají gorily, zatím není jasné. Ví se ale už, že v místech, kde teď jsou lední medvědi, bude za pár let nejspíš panda. 

„Lední medvědi se nacházejí v zařízení, které je staré víc než osmdesát let a naprosto nevyhovující. Navíc na jižně exponovaném svahu. Chceme je přemístit do severozápadní části zahrady,“ říká ředitel zoo Miroslav Bobek. 

Pokud se podaří půjčení pandy s čínskou stranou dojednat, je stěhování otázkou několika let. Kromě vyřizování výpůjčky bude taky trvat, než se lední medvědi přesunou do nového pavilonu. Všechny tyhle plány budou stát asi miliardu korun. 

Autor:  Eliška Kopánková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace