Pražští chodci mají svůj portál. Upozorní na nebezpečné úseky

10. února  2012 v 09:58  
Přechod pro chodce (ilustrační foto) - Foto:  photorack.net

Přechod pro chodce (ilustrační foto)Foto:  photorack.net

Pražští chodci mají ode dneška kam směřovat své připomínky. Mohou je psát na internetový portál Chodci sobě. Ten je určený k ohlašování podnětů chodců, které budou následně zasílány jednotlivým samosprávám městských částí. Portál provozuje občanské sdružení Pražské matky.

„Obyvatelé nebo návštěvníci Prahy mohou na internetový portál umísťovat informace o problematických místech, se kterými se jako chodci setkávají. Veškeré podněty se přehledně zobrazují na mapě, každý si tak může prohlédnout lokalitu, která ho zajímá. Problémy se dají filtrovat podle kategorií i jednotlivých městských částí,“ říká Petra Lukešová ze sdružení Pražské matky, která projekt Chodci sobě koordinuje. 

Lidé se také mohou přihlásit k odebírání novinek o podnětech. Pokud se jim místo také nelíbí, mohou přidat svůj hlas. 

AudioStáhnout

O tématu mluvila na Rádiu Česko Petra Lukešová ze sdružení Pražské matky, která projekt Chodci sobě koordinuje

Podnět je poté odeslán dohodnuté kontaktní osobě na příslušné městské části, která si podle ohlasů může udělat obrázek o tom, která místa jsou nejkritičtější. 

„Lidé mají nejčastěji problémy s parkováním na přechodech, u přechodů, se špatně seřízenou světelnou signalizací, kdy musí dlouho čekat na zelenou a poté je ta zelená tak krátká, že nestihnou ani přejít. Problémy jsou i s vysokou rychlostí aut, s bariérami, s chybějícími chodníky, nerovnostmi, případně i s nepříjemnými místy, s podchody, nebo s chybějící zelení,“ uvádí Lukešová. 

Autor:  Magdaléna Trusinová  (mat),  pir
Pořad: Svět o osmé  |  Stanice: ČRo Rádio Česko
Čas vysílání: pondělí-sobota 08.00-09.00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Zažij olympiádu na vlastní kůži - Foto:  AG Geronimo, Jan Rosenauer

Soutěžte s Radiožurnálem

o zájezd na Letní olympijské hry

 
Speciál Martina Veselovského - poplatky za lékaře - Foto: Marie Štruncová

Poplatky za lékaře

ve Speciálu Martina Veselovského

 
Aplikace Zprávy.rozhlas.cz pro iPad - Foto: Aleš Vavřík

Nová aplikace

tentokrát pro majitele iPadů

 
Tomáš Kohout reportuje z Giro d'Italia - Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout

reportuje přímo z Giro d'Italia

 
David Rath - Obvinění z korupce - Foto: Marie Štruncová

Kauza Rath

Co vše se událo kolem obvinění z korupce

 
Česko - Izrael - Foto: Marie Štruncová

ČRo Speciál - fotbal

Poslouchejte celé zápasy v přímém přenosu

 

Aktuálně