Zprávy → Regiony18. srpna  2016 v 07:40  

Příjezd po D1 do Prahy ochromila nehoda, pět lidí bylo zraněno

Na místě nehody se tvoří kolony (ilustrační foto) - Foto: Milan Kopecký

Na místě nehody se tvoří kolony (ilustrační foto)Foto: Milan Kopecký

V úseku prvního kilometru za Prahou u sjezdu na Spořilov se srazila dodávka s nákladním autem. Na místě operoval vrtulník i záchranné a policejní složky. Část dálnice byla uzavřena a před místem nehody se tvoří více než pětikilometrové kolony.

V dodávce se zranilo pět lidí, někteří těžce. Dálnice byla uzavřena krátce po sedmé hodině. Provoz jedním pruhem byl obnoven o hodinu později. 

V dodávce bylo zaklíněno pět zraněných lidí. "S největší pravděpodobností to byli cizinci," uvedl mluvčí pražské záchranky Horn. 

Nejtěžší zranění utrpěl muž, kterého přepravil záchranářský vrtulník do střešovické nemocnice. "Má poranění zad, pánve a hrudníku," uvedl Horn. Na traumacentrum do motolské nemocnice odvezla sanitka také muže s poraněním nohy a hrudníku, zřejmě řidiče vozu. 

Doprava zůstává uzavřena 

Žena z dodávky byla převezena na traumacentrum do vinohradské nemocnice, další dva zraněné záchranáři přepravili také do vinohradské nemocnice s poraněním rukou a nohou. 

Policie doporučuje řidičům úsek neobjíždět a místo toho vyčkat. Doprava na dálnici zůstává stále uzavřena. Přijíždějícím řidičům, kteří dosud neuvízli v koloně, je doporučeno sjíždět na šestém kilometru na Průhonice. 

Autor:  Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace