Zprávy → Regiony3. listopadu  2016 v 16:02  

Provoz metra na lince A je znovu obnoven. Na hodinu ho zastavil pád muže mezi vagony

Metro nejelo mezi stanicemi Dejvická a Želivského (ilustrační foto) - Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic

Metro nejelo mezi stanicemi Dejvická a Želivského (ilustrační foto)Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic

Provoz části trasy A pražského metra zastavil ve čtvrtek odpoledne na hodinu pád muže do kolejiště mezi vagony ve stanici Náměstí Míru. Metro nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Dejvická. Provoz byl obnoven znovu v 15.40. Zraněný muž je nyní v péči lékařů.

Podle mluvčí pražského dopravního podniku Anety Řehkové se metro zastavilo ve 14.40. Zbylé části trasy A byly po celou hodinu v provozu. Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že mezi vagony spadl muž, který je v péči zdravotnické záchranné služby. 

Jak se muž mezi vagony dostal, není zatím jasné. Podle Řehkové byl nalezen na takzvaném spřáhle, což je mechanismus spojující vagony. 

„Muž byl s těžkými zraněními odvezen do vinohradské nemocnice," řekl mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal. Do stanice Náměstí Míru přijely dvě její posádky. 

Dopravní podnik Praha na svém webu informoval o tom, že provoz metra zastavila překážka na trati. 

„Linka A je v současné době provozována v úsecích Nemocnice Motol - Dejvická a Želivského - Depo Hostivař," stálo na stránce s mimořádnými událostmi. Ve vyloučeném úseku měli pak cestující využít povrchovou dopravu. 

Autor:  Kateřina Součková,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace