Zprávy → Regiony9. října  2016 v 12:46  

Rodina se otrávila oxidem uhelnatým, tragédii nepřežily dvě děti

Plynový hořák - Foto: Fotobanka Pixabay

Plynový hořákFoto: Fotobanka Pixabay

Na otravu oxidem uhelnatým zemřely v rodinném domě na Českokrumlovsku dvě děti. Třetí přiotrávené dítě skončilo se zdravotními problémy v nemocnici. Tragická událost se stala v sobotu večer. Záchranáři po příjezdu na místo nalezli v domě kromě tří dětí ještě dva dospělé, které rovněž odvezli do nemocnice, uvedla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Tragickou událost podle předběžného vyšetřování policistů způsobil únik zplodin ze zařízení, které vyrábí elektřinu. "S ohledem na poškozené a jejich věk nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné další informace," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová. 

Záchranáři do nemocnice transportovali také jednoho zasahujícího policistu s lehkými příznaky otravy oxidu uhelnatého. Na místě zasahovaly tři výjezdové posádky záchranářů. 

Podle Kafkové je otrava oxidem uhelnatým, jenž většinou uniká z různých přístrojů, každoročně příčinou úmrtí několika lidí. "Tato otrava je velice zákeřná proto, že jde o nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Velmi často je nesmírně obtížné vůbec zjistit, že se o otravu oxidem uhelnatým jedná. Poznat tuto diagnózu je mnohdy velmi obtížné i pro profesionály," řekla Kafková. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace