Zprávy → Regiony25. listopadu  2016 v 08:45  

Segwaye zmizí z centra Prahy. Hlavní město začíná instalovat značky zakazující provoz vozítek

Z Karlova mostu by segwaye měly zmizet - Foto:  Reuters

Z Karlova mostu by segwaye měly zmizetFoto:  Reuters

Praha začíná s instalací značek zakazujících provoz vozítek vyvažovacích vozítek, například segwayů. První v pátek osadí Hradčanech. Značky budou platné po dvoutýdenní odvolací lhůtě. Pak bude magistrát moct vymáhat pokuty. Vyhláška, která vozítka v centru města zakazuje, platí už od léta.

Na dopravním značení je silueta jezdce na segwayi v červeném zákazovém kolečku. Řidiči segwayů a dalších vyvažovacích vozítek nebudou moct jezdit v památkové rezervaci a zákaz bude platit i v celé Praze 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. 

Dohromady bude stát v metropoli víc než 600 značek na zhruba 250 místech. Magistrát za jejich výrobu a osazení zaplatí přes 4 miliony korun. 

Hlavní město provoz vozítek zakázalo už v červenci, kvůli chybějícím značkám ale nemohlo pokutovat. 

„Pracovně to beru tak, že bych byl velmi rád, aby to od Nového roku fungovalo. Je sice škoda, že se nám to nepovedlo rychleji, ale legislativní kroky bylo potřeba projít. Na druhou stranu nám provozovatelé těchto zařízení nemůžou tvrdit, že neměli čas na přizpůsobení svých firem dané situaci,“ řekl Českému rozhlasu náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace