Zprávy → Regiony29. září  2016 v 18:14  

Sněhu je pořád dost. Zásobník v Novém Městě ho skladuje pro Světový pohár

Sníh je v zásobníku skladován pod vrstvou dřeva - Foto: Michal Malý

Sníh je v zásobníku skladován pod vrstvou dřevaFoto: Michal Malý

Zatímco všude na Vysočině panuje babí léto, v novoměstském zásobníku na sníh pěvně třímá otěže královna zima. Pro uspořádání Světového poháru v biatlonu v půli prosince zatím zbývá dost sněhu.

Koulovat se uprostřed babího léta je možné. V novoměstském zásobníku sněhu je sněhu stále dostatek. Světový pohár v biatlonu v půli prosince díky tomu zatím ohrožený není. 

Zásobník sněhu připomíná obří silo o rozloze dvou fotbalových hřišť. Sníh se ukrývá na dně sila pod vrstvou dřevní štěpky. „Už teď se můžeme podívat na materiál, na kterém budeme v zimě lyžovat,“ říká správce zasněžování Karel Klapač. 

Tisíce kubíků sněhu 

Zásobník sněhu, Nové Město na Moravě - Foto: Michal Malý

Zásobník sněhu, Nové Město na MoravěFoto: Michal Malý

Jedná se o ledovou tříšť, na které se na jaře běžně lyžuje. Na jejím vrchu mohou poté správci najít ledovou krustu. „Očekávali jsme, že ta vrstva bude špatná, ale stav je výborný.“ 

V současné době v zásobárně sněhu zbývá 30 tisíc kubíků sněhu. „Pro vlastní závod by mělo zůstat 25 tisíc kubíků, což by mělo dostatečně pokrýt naše potřeby,“ myslí si Klapač. 

Ti nejlepší biatlonisté se do Nového Města na Moravě sjedou 13. – 18. prosince 2016, kdy se zde uskuteční závod Světového poháru. Naposledy v únoru 2015 do Nového Města přijelo během tří závodních dnů celkem 100 400 diváků.  

Autor:  Michal Malý

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace