Zprávy → Regiony30. září  2016 v 16:31  

Státní zastupitelství podalo obžalobu v kauze vraždy v tramvaji

Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Městské státní zastupitelství v Praze v pátek podalo obžalobu na muže, který se přiznal k zastřelení ženy v tramvaji číslo 17. Za vraždu s majetkovým motivem, nedovolené ozbrojování a neoprávněné opatření platebního prostředku mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest včetně doživotí.

Vražda se stala ve všední den dopoledne v únoru 2014. Čtyřiašedesátiletá žena nastoupila do tramvaje na Palackého náměstí a dojela až na konečnou v Modřanech, kde ale nevystoupila. 

Až při zpáteční cestě si její spolucestující všimli, že je v bezvědomí a krvácí z hlavy. Po její smrti se policisté několikrát marně obraceli na veřejnost s žádostí o jakékoliv informace. Vypátrali i možného svědka vraždy, ani to ale posun v případu nepřineslo. 

Údajný pachatel se nakonec policii přihlásil sám, a to letos v květnu, tedy více než dva roky po činu. Policie poté zveřejnila, že si oběť vybral zcela náhodně a že vražda měla loupežný motiv. Mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová v pátek doplnila, že muž je stále ve vazbě. Jeho kauzou se bude zabývat pražský městský soud. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace