Zprávy → Regiony28. srpna  2016 v 18:51  

Teplotní rekordy padly na sedmi místech Česka. V Brandýse bylo 33,7 stupňů

Vedra zasáhla hlavně západní a střední Čechy (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Vedra zasáhla hlavně západní a střední Čechy (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Teplotní rekordy pro 28. srpen byly překonány na sedmi stanicích, které fungují alespoň 30 let. Vedra zasáhla zejména západní a střední Čechy. Vůbec nejtepleji bylo v Brandýse nad Labem, kde naměřili 33,7 stupně Celsia, což ale tamní rekord nebyl. Rekordy padaly také v sobotu, v pondělí se ale už ochladí.

Nový rekord pro datum 28. srpna mají v Tuhani, kde se teplota vyšplhala na 33,6 stupně. V Praze-Libuši a také Průhonicích mají nové rekordy hodnotu shodně 33,5 stupně Celsia. 

V Příbrami to je 32,6 stupně, v Teplicích a Tušimicích 32,3 stupně a horská stanice na Měděnci má nové maximum 27,6 stupně Celsia. 

Například v Libereckém kraji nebyla překonána maximální teplota na žádné stanici. Nejtepleji bylo na severu Čech v Žatci, 33,5 stupně Celsia. 

Čtěte také: V Česku padlo několik teplotních rekordů pro 27. srpen. Ochladí se až v pondělí

„V Žatci k vyrovnání rekordu chyběla desetina stupně," uvedl Martin Novák z ústeckého pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.  

Související weby

Počasí

Počasí se ale má už v pondělí ochladit. „V noci na pondělí přijde do republiky studená fronta a také deště, takže v pondělí se ochladí. Vysoké teploty by se ale mohly ještě vrátit, a to pravděpodobně od čtvrtka," řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák. 

Podle dlouhodobé předpovědi ČHMÚ by měly být následující dva týdny teplotně nadprůměrné. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace