Zprávy → Regiony20. září  2016 v 20:53  

U Brna rychlík usmrtil člověka. Nehoda zastavila vlaky směřující do Bratislavy a Vídně

Nehoda zastavila vlaky směřující do Bratislavy a Vídně (ilustrační foto) - Foto: Martin Svozílek

Nehoda zastavila vlaky směřující do Bratislavy a Vídně (ilustrační foto)Foto: Martin Svozílek

Nedaleko Hrušovan u Brna v úterý v podvečer srazil rychlík člověka. Podle policejního mluvčího Pavla Švába chodec, který se pohyboval na kolejišti, zemřel. Mezi Brnem a Bratislavou nejezdí vlaky. Mluvčí Českých drah Monika Bezuchová uvedla, že zpoždění nabírají jak regionální vlaky, tak ty dálkové, které míří do Vídně. Trať je zatím průjezdná pouze o jedné koleji.

Na místě v současnosti zasahuje policie. Podle jejího mluvčího neměl člověk, kterého vlak srazil, šanci přežít. Nehoda se stala v nepřístupném terénu, policie nyní další okolnosti prošetřuje. 

Zpoždění se týká deseti vlaků, číslo ale ještě může narůstat, uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. 

„Předpoklad je, že budeme mimořádnou událost řešit do 23. hodiny. Vlaky regionální dopravy budou nahrazeny autobusy a vlaky dálkové dopravy budou částečně odkloněny,“ dodala. 

Nehoda i na Berounsku 

Nejedná se navíc o jedinou dopravní nehodu dne. Poblíž Všenor u Prahy v pondělí večer rychlík srazil a zranil muže. Muž pod vlak skočil. Záchranářský vrtulník zraněného přepravil do nemocnice. Nehoda podle webu Českých drah na téměř hodinu zastavila vlaky na hlavní trati mezi Prahou a Berounem. 

Na dvojkolejné trati na Plzeň byla zastavena doprava mezi stanicemi Dobřichovice a Praha-Radotín, České dráhy vlaky nahradily autobusy. Úplné obnovení provozu se očekává zhruba dvě hodiny po půlnoci. 

Autor:  Tomáš Bystrý  (tby)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace