Zprávy → Regiony26. září  2016 v 18:41  

U Vnorov, kde havaroval vlak a poté vykolejil jeřáb, opět vykolejila lokomotiva

Ve Vnorovech na Hodonínsku, kde začali dělníci 23. září dávat zpět na koleje nehodový vlak s jeřábem (na obrázku), který jel vyprostit havarovaný osobní vlak, opět vykolejila lokomotiva - Foto:  ČTK

Ve Vnorovech na Hodonínsku, kde začali dělníci 23. září dávat zpět na koleje nehodový vlak s jeřábem (na obrázku), který jel vyprostit havarovaný osobní vlak, opět vykolejila lokomotivaFoto:  ČTK

Ve Vnorovech na Hodonínsku dnes vykolejil další vlak. Tamní trať je neprůjezdná už dva týdny po srážce osobního vlaku s traktorem. Den poté na stejném místě vykolejil i vlakový vyprošťovací jeřáb. Dnes se mimo koleje dostala taky lokomotiva železničářů, kteří trať po předchozích nehodách opravují.

Lokomotiva vykolejila opět mezi stanicemi Strážnice na Hodonínsku a Veselí nad Moravou. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Podle ní se nikomu nic nestalo. 

„Vykolejil jednou nápravou pracovní vlak ČD Cargo, šlo o posunovací lokomotivu. Vliv na dopravu to nemá, vzhledem k tomu, že ta trať je po události z minulého týdne ještě neprůjezdná a není tam hlášena ani ekologická havárie,“ uvedla. 

Obnovení provozu na trati mezi Strážnicí a Veselím nad Moravou železničáři plánují ve středu večer. Jak dnešní nehoda práce zkomplikuje, zatím není jasné. 

Autor:  Tomáš Jelen

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace