Zprávy → Regiony10. října  2016 v 10:34  

Účastníci burčákového pochodu zaměstnali záchranáře. S úrazy hlavy a nohou jim nedokázali popsat, kde jsou

Sklenička burčáku - Foto: Vlasta Gajdošíková

Sklenička burčákuFoto: Vlasta Gajdošíková

Jihomoravské záchranáře v sobotu nečekanou měrou zaneprázdnil burčákový pochod v Mutěnicích na Hodonínsku. V nemocnicích skončilo osm lidí, většinou se zraněními hlavy a nohou. Jeden silně opilý muž upadl do bezvědomí. Akce se zúčastnily asi 4000 lidí, Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje o ní předem nikdo neinformoval, oznámila v pondělí na webu záchranky její mluvčí Hedvika Kropáčková.

„Zásahy u zraněných tak komplikovala hlavně skutečnost, že dispečink neměl k dispozici žádnou oficiální mapu, kudy bude pochod procházet. Volající na tísňovou linku 155 často nedokázali popsat místo, ze kterého volají, ať už proto, že byli pod vlivem alkoholu, anebo proto, že bylo obtížné se mezi vinicemi orientovat," popsala situaci Kropáčková. 

Čtěte také: Pro bezpečnost burčákového pochodu jsme udělali všechno. Dospělý člověk musí vědět, jak se chovat, říká starosta Mutěnic

Některé volající se podařilo lokalizovat díky aplikaci Záchranka, kterou si na popud operátorky stáhli do mobilu. Jiné zásahy spojené s hledáním pacientů v terénu ale zabraly i desítky minut. 

Pacienti utrpěli většinou lehčí poranění hlavy nebo dolních končetin, jeden silně opilý muž upadl do bezvědomí. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace