Zprávy → Regiony8. srpna  2016 v 11:55  

V čele Fakultní nemocnice v Hradci Králové vystřídá Prymulu dosavadní náměstek Palička

Roman Prymula - Foto: Adam Kebrt

Roman PrymulaFoto: Adam Kebrt

Ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové bude od úterý její dosavadní náměstek Vladimír Palička. Předchozího ředitele nemocnice Romana Prymulu odvolal ministr 30. června kvůli konfliktu zájmů.

Do výběrového řízení na ředitele nemocnice se přihlásili tři uchazeči. Výběrová komise doporučila jmenovat Paličku, který je lékařským náměstkem ředitele hradecké nemocnice. V letech 2003 až 2010 byl děkanem královéhradecké Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, nyní je proděkanem pro zahraniční styky a vnější vztahy. 

Působil také jako přednosta Ústavu klinické biochemie a diagnostiky lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Hradec Králové, v současnosti v této nemocnici vede Osteocentrum. 

Palička se narodil v roce 1946 v Prostějově. Vystudoval Lékařskou fakultu Palackého Univerzity v Olomouci, obor všeobecné lékařství. Pracoval v nemocnici v Bruntále s praxí na interním, chirurgickém oddělení a následně na oddělení klinické biochemie. Od roku 1984 pracuje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. 

Roman Prymula měl podle ministerstva jako ředitel veřejné fakultní nemocnice inkasovat desítky milionů korun od společnosti Biovomed, která zprostředkovává klinické studie. Firmu přitom vlastnila a zřejmě doposud vlastní jeho dcera Karolína Prymulová. Prymula nařčení ze střetu zájmů odmítá a hodlá se proti němu bránit. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace