Zprávy → Regiony1. října  2016 v 18:34  

V další městské části začaly fungovat parkovací zóny. Přespolní už nezaparkují v Praze 8

Parkovací zóny začaly fungovat také v Karlíně - Foto: Jana Kudláčková

Parkovací zóny začaly fungovat také v KarlíněFoto: Jana Kudláčková

V Karlíně, Libni nebo Kobylisích už ve všední den nezaparkuje nikdo, kdo zde nebydlí. V sobotu zde začali fungovat parkovací zóny. Chybí však odstavná parkoviště, kde by přespolní mohli zaparkovat.

Názory na parkovací zóny se liší dokonce i mezi rezidenty. Někteří si myslí, že špatnou dopravní situaci nezlepší ani zřízení parkovacích zón. Místo na parkování zde řidiči hledají i desítky minut. 

 

V Praze 8 byly zřízeny parkovací zóny. Jejich fungování se ve své reportáži věnuje Veronika Neprašová.

Vložit na svůj web

Jisté je, že zřízení zón se nebude líbit lidem, kteří v Praze 8 nebydlí. Stejně jako v Praze 5 nebo 6, které zřídily parkovací zóny již dříve, i tady chybí velká odstavná parkoviště. Ta jsou v lepším případě zatím naplánovaná jen na papíře. 

Čtěte také: V Praze 5 a 6 začaly fungovat parkovací zóny. Středočeskému kraji se to nelíbí

„Ve spolupráci s Technickou správou komunikací dohledáváme různé plochy a místa po Praze 8, které by se daly využít, případně zahrnout do systému P+R. V současné době asi nejdál máme přípravu P+R parkoviště na Karlínském náměstí. To je přes 100 aut,“ vysvětluje radní Prahy 8 pro dopravu Karel Šašek (ČSSD). 

Praze chce pomoci i vláda 

Radní proto radí, aby lidé do Prahy raději autem vůbec nevjížděli a využili hromadnou dopravu. Jenže ani na okraji Prahy není dostatek záchytných parkovišť. Ochotu pomoci metropoli vyřešit dopravní situaci nedávno projevil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). 

„Máme tady Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který disponuje státními pozemky. Máme tady Správu železniční dopravní cesty. Ta zase disponuje pozemky v okolí nádraží. To znamená, bylo by dobře, aby se tyto organizace do toho hledání vhodných pozemků aktivně zapojily,“ řekl Sobotka. 

I v Praze 8 jsou kromě oblastí, které jsou striktně určené pouze pro rezidenty, také smíšené zóny, ve kterých může alespoň na pár hodin zaparkovat kdokoliv. Stejně jako v Praze 6 i v Praze 8 platí parkovací zóny pouze ve všední dny. Pro víkendové návštěvy se nic nemění. 

Autor:  Veronika Neprašová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace