Zprávy → Regiony12. října  2016 v 12:48  

V Kladně zasahují hasiči u výbuchu plynu. Jeden člověk je zraněný, po dalším pátrají

Výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy - Foto: Pavel Šuba

Výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části KročehlavyFoto: Pavel Šuba

Pravděpodobně výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy. Zraněn byl minimálně jeden člověk. Na místě zasahují hasiči a kynologové, pátrají po další osobě, která by mohla být v troskách.

Výbuch nastal před polednem. „Je předpoklad, že se na místě výbuchu v sutinách nachází ještě jedna osoba. V současné chvíli se naši příslušníci snaží osobu najít a ze sutin ji vyprostit,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. 

Na místo odpoledne přijel i speciální bagr. „Postupujeme sacím bagrem, ručně vyklízíme sutiny a pořád to děláme nejšetrněji vzhledem k pohřešované osobě,“ řekla Kereková. 

Místo události je uzavřeno páskami a hlídají ho policisté. Prohledávání trosek bude podle Kerekové pokračovat nepřetržitě i během noci. Na místě je i speciální tým hasičů. Zatím se jim podařilo vysvobodit psa majitelů domu. Toho si převzala sousedka. 

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byl zraněný po nezbytném ošetření na místě a připojení na umělou plicní ventilaci převezen do pražské střešovické nemocnice. 

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace