Zprávy → Regiony2. září  2016 v 12:20  

V oddací síni je bomba, nahlásila v Trutnově žena. Chtěla překazit svatbu expřítele

Z výpovědi ženy vyplynulo, že chce svatbu překazit ze vzteku (ilustrační foto) - Foto: Stock Exchange

Z výpovědi ženy vyplynulo, že chce svatbu překazit ze vzteku (ilustrační foto)Foto: Stock Exchange

Policie v sobotu musela vyklidit radnici v Hostinném na Trutnovsku a přerušit tamní probíhající svatbu, měla se tam prý nacházet bomba. Tu nahlásila žena, která prý chtěla obřad překazit. Obviněné nyní hrozí až pět let za mřížemi za šíření poplašné zprávy. Uvedla to policie na svém webu.

Poslední červnovou sobotu žena dvakrát zavolala na tísňovou linku 112. "V Hostinném u Trutnova je v oddací síni bomba," odpověděl nervózní ženský hlas na výzvu policisty. 

V Hostinném v tu chvíli probíhal svatební obřad, který musel být kvůli chybnému oznámení okamžitě přerušen. Žena byla poté policií vypátrána přes mobilní telefon, ze kterého volala. 

Po oznámení bomby na Hostinnskou radnici neprodleně vyrazili místní policisté současně s hasičskými jednotkami Královéhradeckého kraje. Celkem bylo z městského úřadu a okolních budov evakuováno šedesát osob. 

 

Záznam z tísňové linky. Ženě, obviněné za šíření poplašné zprávy, hrozí pět let vězení.

Vložit na svůj web

Následně byl odpojen přívod elektrické energie a provedena odstávka plynového připojení z důvodu nebezpečí výbuchu. Na místě se přesto žádný nástražný výbušný systém nenašel. 

Z výpovědi pětadvacetileté ženy vyplynulo, že oznámení učinila ze vzteku a chtěla tak překazit svatbu. Novomanželem byl totiž její bývalý přítel, se kterým se rozešla před čtyřmi lety. V případě prokázání viny jí hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. 

Autor:  Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace