Zprávy → Regiony26. září  2016 v 08:17  

V Ostravě hořela pekárna, podle svědků byl příčinou výbuch plynu

Z místa požáru stihli zaměstnanci včas utéct do bezpečí, pouze jeden z nich se lehce zranil (ilustrační foto) - Foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Z místa požáru stihli zaměstnanci včas utéct do bezpečí, pouze jeden z nich se lehce zranil (ilustrační foto)Foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Po požáru v Kopřivnici museli hasiči v Moravskoslezském kraji opět zasahovat. Požár v neděli večer ochromil pekárnu v Ostravě-Martinově. Zaměstnanci stihli včas utéct, policisté areál uzavřeli.

Velká pekárna začala hořet v neděli v půl jedenácté večer. Podle svědků požár způsobil výbuch plynu při výrobě pečiva, které firma rozváží po celé Ostravě a okolí. Hasiči se zatím k příčině požáru nevyjádřili. Všichni zaměstnanci stačili včas utéct, pouze jednoho člověka museli na místě ošetřit záchranáři s drobným zraněním. 

Ještě v pondělí ráno bylo na místě několik hasičských vozů. Požár je už ale uhašen. Policisté areál uzavřeli a nechtějí na místo nikoho pustit. 

Tento víkend jde už o druhý velký požár v Moravskoslezském kraji. V neděli odpoledne v Kopřivnici hořelo nákupní středisko. Vzplanul tam odpad uložený ve skladu. Při požáru byli lehce zranění čtyři lidé, dva hasiči, jeden policista a jeden zákazník. Plameny dostali hasiči pod kontrolu v osm večer. 

Autor:  Petra Sasínová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace