Zprávy → Regiony9. února  2016 v 21:18  

V pardubické věznici se otrávilo 11 vězňů, jeden z nich je v kritickém stavu

V pardubické věznici se záměrně přiotrávilo 11 vězňů (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

V pardubické věznici se záměrně přiotrávilo 11 vězňů (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

V pardubické věznici se přiotrávilo 11 vězňů, jeden z nich je v kritickém stavu. Podle záchranářů se zřejmě předávkovali lékem na srdeční arytmii. Česká televize dříve uvedla, že jeden z vězňů zemřel. To ale zdravotníci ani šéf věznice nepotvrdili.

Ředitel pardubické věznice Tomáš Kubín uvedl, že do nemocnic bylo převezeno 11 odsouzených s podezřením na intoxikaci zatím nespecifikovanými léky.  

Úmrtí jednoho z vězňů nepotvrdil, stejně jako mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová. 

Vězni si zřejmě plánovaně vzali velkou dávku léků na srdeční arytmii. Záchranáře kontaktovala věznice okolo 17. hodiny. Zdravotníci všem vypumpovali žaludek, dva z otrávených museli resuscitovat. 

„Osm těchto lidí ve věku kolem 20 let bylo převezeno do pardubické nemocnice, podle závažnosti stavu byli rozmístěni na různá oddělení. A po dvou hodinách jsme byli opět voláni do věznice, že došlo k další hromadné úmyslné otravě tímto preparátem u třech mladých mužů. Ty jsme převáželi do chrudimské nemocnice,“ řekl Českému rozhlasu ředitel pardubických záchranářů Pavel Svoboda. 

Okolnosti hromadné intoxikace v pardubické věznici zatím nejsou jasné. Vězeňská služba nevyloučila, že mohlo jít i o zneužití návykových látek. 

Autor:   ČRo,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace