Zprávy → Regiony22. září  2016 v 13:03  

V Praze se střílelo. Důchodci vadili vylepovači plakátů, nikdo nebyl zraněn

První policejní hlídky byly na místě během několika minut (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

První policejní hlídky byly na místě během několika minut (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

V pražských Hodkovičkách se před polednem střílelo. Policie už 80letého muže, který je ze střelby podezřelý, zadržela. Vzdal se sám. Střelbou z plynové pistole si chtěl vynutit pořádek, rozčílili jej vylepovači plakátů. Zbraň použil nedaleko školy, policie proto celou oblast uzavřela.

„Krátce před půl dvanáctou přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o údajné střelbě v ulici Půlnoční v Praze 4 - Hodkovičkách,“ uvedla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. 

První policejní hlídky byly na místě během několika minut a bezprostřední okolí z bezpečnostních důvodů uzavřely a zajišťovaly celý prostor až do příjezdu zásahové jednotky.  

Podezřelý muž se nakonec členům zásahové jednotky vzdal sám krátce po poledni. Podle prvotních informací nedošlo k žádnému zranění.  

Zadrženým mužem je 80letý obyvatel domu, který podle všeho tímto způsobem chtěl nastolit klid a pořádek. Dle dosavadních zjištění jej totiž rozohnily osoby, které v blízkosti jeho oken vylepovaly plakáty. Policisté současně s mužem zadrželi i jeho střelnou zbraň, kterou byla krátká plynová pistole. 

Autor:   Český rozhlas  (ČRo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace