Zprávy → Regiony13. října  2016 v 13:32  

V sutinách kladenského domu zničeného výbuchem našli hasiči mrtvého člověka

Výbuch zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy - Foto: Pavel Šuba

Výbuch zcela zdemoloval dům v kladenské části KročehlavyFoto: Pavel Šuba

Hasiči v noci na čtvrtek našli v Kladně mrtvého muže v sutinách domu, který se ve středu zřítil zřejmě po výbuchu plynu. Jeden zraněný je v nemocnici. Dům byl po výbuchu zcela zdemolovaný, hasiči museli zajistit i sousední budovu. Sutiny nejdříve začali odklízet ručně, poté zapojili i speciální sací bagr. Všechny práce se snažili provádět šetrně právě kvůli podezření, že je v sutinách člověk.

„Kolem 2:00 jsme našli na místě osobu, ale bohužel bez známek života," řekla ve čtvrtek ráno mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. 

Podle informací ČTK šlo o osmašedesátiletého muže. Nalezen byl ve sklepních prostorách. Podle kladenské policejní mluvčí Jany Šteinerové pokračuje vyšetřování příčiny výbuchu. 

Čtěte také: V Ostravě hořela pekárna, podle svědků byl příčinou výbuch plynu

Hasiči vyjížděli k výbuchu v kladenské části Kročehlavy ve středu před polednem. Na místě byl silně cítit plyn. Jednoho zraněného muže ošetřili záchranáři, poté ho převezli do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Později se podařilo ze zříceného domu dostat ven živého psa. 

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání a vyproštění lidí ze sutin. Do vyhledávání byli zapojeni i speciálně cvičení psi. 

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti. 

Autor:   ČTK,  mah

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace