Zprávy → Regiony4. listopadu  2016 v 09:58  

V Táboře se srazilo pět pandurů a osobní auto, deset lidí je zraněno

V Táboře se srazilo pět pandurů a osobní auto - Foto: Michal Hořava

V Táboře se srazilo pět pandurů a osobní autoFoto: Michal Hořava

Pohmožděniny a tržné rány ošetřili záchranáři po nehodě vojenských vozidel Pandur a osobního automobilu v Táboře - Čekanicích. Zraněno bylo osm vojáků a žena s dítětem, nikdo z nich nemusel zůstat v nemocnici. Nehodu šetří policie ve spolupráci s Vojenskou policií.

Nehoda se stala před půl devátou v ulici K Vodárně, když se pět vozidel pandurů 42. mechanizovaného praporu vracelo zpět do posádky ze cvičení ve Vojenském újezdu Boletice. 

„Došlo ke střetu kolony obrněných transportérů s vozidlem, které brzdilo před překážkou na silnici,“ popsal ředitel jihočeské záchranné zdravotnické služby Marek Slabý. 

„Zasahovaly celkem tři posádky záchranné služby, odvezly celkem deset zraněných, z toho osm vojáků a jednu ženu s dítětem. Všichni utrpěli pouze lehká poranění typu pohmožděnin a drobných tržných ran,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková. 

Nehodu nyní šetří policie ve spolupráci s vojenskou policií. Armáda k prošetření události také ustanovila komisi náčelníka generálního štábu. 

Česká armáda má k dispozici 107 bojových vozidel Pandur. Uzpůsobeny jsou třeba jako bojové vozidlo pěchoty nebo jsou ve zdravotnické verzi. Všechny z nich jsou obojživelné. 

Pandury měly v minulosti několik drobných nehod. Například v roce 2010 jednomu z nich při výcviku upadlo přední kolo. Podle tehdejšího vyjádření ministerstva obrany nebyla příčinou technická závada. 

V červnu 2014 se při výcviku v Hradišti na Karlovarsku jeden obrněnců převrátil, nikdo z vojáků nebyl vážně zraněn. 

Kolona Pandurů se srazila s osobním autem. Deset lidí bylo lehce zraněno. - Foto: Jan Kopřiva

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace