Zprávy → Regiony14. listopadu  2016 v 19:44  

Vyšel z vězení a hned ho zase zadrželi. Lihový boss Březina na svobodě dlouho nepobyl

Radek Březina u soudu v Olomouci - Foto: Lenka Kratochvílová

Radek Březina u soudu v OlomouciFoto: Lenka Kratochvílová

Šéf takzvané lihové mafie Radek Březina si svobodu dlouho neužil. Ihned poté, co byl propuštěn z vězení po odpykání trestu, byla na něj uvalena vazba a Březina tak opět putoval do cely.

Březina byl propuštěn po odpykání šestnácti měsíců vězení za ukrývání zbraní v budově bývalého areálu Svitavu ve Zlíně. Na svobodě ale není. 

Vrchní soud v Olomouci lihového bosse na žádost státního zástupce poslal do vazby. Soud se tak rozhodl proto, že je Březina nepravomocně odsouzený za nelegální obchody s lihem. 

Čtěte také: Šéfa lihové mafie Radka Březinu poslal soud na 13 let do vězení

„Vrchní soud rozhodl uvedeným způsobem nejen proto, že obžalovaný byl již nepravomocně odsouzen k výraznému trestu odnětí svobody na 13 let se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou, ale také vzhledem k závažnosti a charakteru spáchané trestné činnosti,“ popsal mluvčí soudu Vladimír Lichnovský. 

Podle Březinova advokáta Filipa Opatřila se soud obává útěku jeho mandanta a také, že by mohlo dojít k opakování trestné činnosti. Březina si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, jestli proti rozhodnutí soudu o vazbě podá stížnost. 

Autor:  Eliška Malínská

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace