Zprávy → Regiony17. října  2016 v 16:00  

Z Roztok se stává jedno velké parkoviště. Důvodem jsou placené zóny na Praze 6

Parkoviště u nádraží v Roztokách je často plné už brzy ráno (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Parkoviště u nádraží v Roztokách je často plné už brzy ráno (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

U nádraží v Roztokách u Prahy parkuje čím dál více aut. Výrazně jich přibylo od srpna, kdy Praha 6 zavedla placené parkovací zóny. Pomoct by mělo nové parkoviště - magistrát a Praha 6 tak chtějí řešit kolabující dopravu při cestě Středočechů do metropole.

Plocha v okolí roztockého nádraží bývá v poslední době ráno plná už kolem půl osmé a někdy i dříve. Stojí tam odhadem přes sto aut každý den. 

Vedení města sice parkoviště plánuje, zatím ale s mnoha otazníky. „Nám by se líbilo, kdyby nezůstalo v našem okrese nebo vůbec kraji osamocené a navazovala na něj další parkoviště. Máme nabídku od firmy, která je schopná toto parkoviště pro 120 vozů dodat zhruba za 7 až 10 milionů korun,“ říká místostarosta Roztok Tomáš Novotný ze sdružení Sakura. 

 

U nádraží v Roztokách u Prahy parkuje čím dál více aut. Výrazně jich přibylo od srpna, kdy Praha 6 zavedla placené parkovací zóny

Vložit na svůj web

Místa na záchytných parkovištích chybí v Praze už roky. Jejich výstavba je podle náměstka primátorky Petra Dolínka z ČSSD pro pražský magistrát prioritou. „Na druhou stranu zase chápu, že říkají, že nechtějí, aby byli odkladové parkoviště,“ uvádí. 

Pokud byste chtěli nechat auto na odstavném parkovišti třeba v okolí Vítězného náměstí, máte smůlu. Žádné totiž v celé šesté městské části nenajdete. I tamní radnice upozorňuje, že urychlit výstavbu je nutné. 

„Konkrétně jsme vytipovali jako ideální lokality v Podbabě, nádraží Veleslavín, na Vypichu a ještě na Ruzyni,“ popisuje mluvčí úřadu Martin Churavý. 

Parkoviště u nádraží v Roztokách by mohlo být hotové do dvou let. Kdy přibyuou další někde v okolí nebo v Dejvicích, zatím není jasné. 

Autor:  Lída Křesťanová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace