Zprávy → Regiony11. března  2016 v 12:02  

Z vraždy v Klánovickém lese byl obviněn padesátiletý muž

Klánovický les - Foto: Petr Vilgus, Wikimedia Commons

Klánovický lesFoto: Petr Vilgus, Wikimedia Commons

Z vraždy hledače pokladů v Klánovickém lese v Praze byl v úterý obviněn padesátiletý muž, oznámila to dnes pražská policie. Zavražděný třiatřicetiletý muž se podle dřívějších informací vypravil do lesa pátrat po cenných věcech s pomocí detektoru kovů. Obviněný muž ho prý zastřelil proto, že se bál o lup, který v lese zakopal. Mrtvolu pak zapálil, aby zahladil stopy. Muži hrozí až výjimečný trest.

Padesátiletý recidivista se kriminalistům přiznal ve vězení. Tam si odpykával trest za vloupání a ublížení na zdraví. 

Právě vloupání, při kterém pachatel postřelil muže ze sousedního domu, se mu stalo osudným. Policisté totiž zjistili, že byla použita stejná zbraň jako při vraždě v Klánovickém lese. 

„Balistickým zkoumáním bylo ověřeno, že tato zbraň byla už použita skoro půl roku před tím, při vloupáním do bytu v Horních Počernicích,“ řekl šéf oddělení vražd pražské policie Josef Mareš. 

Obviněného policie stíhá i pro 25 krádeží vloupáním, kterých se dopouštěl od roku 2006. Lup si schovával právě v Klánovickém lese, kam ho chodil každý týden kontrolovat. 

Hledače pokladů zabil podle policie proto, že se obával, aby kořist nenašel. Po krátké potyčce ho zastřelil. K mrtvole se o den později vrátil a zapálil ji, aby zahladil stopy. 

Po vraždě přesunul lup do lesů na Berounsku. Ve středu ho vydal policistům. Obsahoval více než milionovou hotovost, několik kilogramů šperků a několik zbraní. 

„Na místě činu při prověrce výpovědi v Klánovickém lese ukázal takové podrobnosti, že nemáme pochybnosti, že máme správného pachatele,“ uvedl Mareš. 

Policisté loni v říjnu oznámili, že anonymní dárce nabídl za informaci vedoucí k odhalení pachatele vraždy odměnu v řádu desítek tisíc korun. 

Policie po nálezu mrtvoly dělala v lese na okraji Prahy několik rozsáhlých pátracích akcí. Účastnily se jich někdy i stovky policistů. 

Autor:   ČTK, Evelyna Kulíšková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace