Arbitráž je zavalena stížnostmi Rusů. Sáblíková dál čeká na verdikt

Martina Sáblíková se v Riu médiím vyhýbá (archivní foto) - Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

Martina Sáblíková se v Riu médiím vyhýbá (archivní foto)Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

Martina Sáblíková šla spát znovu v nejistotě. Přitom už měla vědět, jestli do olympijské časovky cyklistek nastoupí, nebo ne. Jenže Sportovní arbitrážní soud má kvůli Rusům rekordní množství práce, takže projednání žaloby Českého olympijského výboru odložila.

„Původně nám nabídli termín v úterý v 9 hodin ráno, to už by bylo pozdě a Martina by se nestačila přihlásit. Zdvořile jsme se ohradili a bylo nám vyhověno. Jednání bude v pondělí a v polovině dne bychom konečně měli vědět výsledek,“ vysvětlil právní Jan Šťovíček, proč se jednání odložilo.  

 

Martina Sáblíková dál čekat, sleduje ji i reportér ČRo Štěpán Pokorný

Vložit na svůj web

„Sportovní arbitrážní soud je úplně zavalen žalobami ruských sportovců. Je tu už asi 25 případů, což je historický rekord. V Londýně jich bylo asi 10,“ porovnává expert na sportovní právo a předseda Legislativní rady Českého olympijského výboru. 

Český dům v Riu de Janeiru se tradičně od rána plnil Brazilci, kteří přicházeli hlavním vchodem k českým pípám a pili české pivo. Možná ani nevěděli, že vedle nich v místnosti sedí trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, ta přišla zadním vchodem. 

Martina Sáblíková komunikuje hlavně s právníkem a členy agentury, která ji zastupuje. S novináři zatím ne. A tak je nutné si na její reakci počkat dnešního odpoledne, až arbitráž vyjde s výsledkem. 

Česká rychlobruslařka a cyklistka může mít větší šanci na úspěch taky po nedělním závodu s hromadným startem. 

„Ten odklad není příjemný, ale až bude jednání, můžeme pracovat s výsledky závodu s hromadným startem. Může se stát, že závod někdo vzdá nebo odstoupí. Uvolní se tak volné místo, což by nám hrálo do karet,“potvrzuje Jan Šťovíček. 

Ženský závod s hromadným startem nedokončilo celkem 15 cyklistek. Jestli se ale uvolní místo ve startovní listině časovky, ještě není jasné. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace