Bolt v úvodním kole hladké stovky nezaváhal. Postoupili i další favorité

Usain Bolt v Riu vykročil za obhajobou zlata na stovce - Foto:  Reuters

Usain Bolt v Riu vykročil za obhajobou zlata na stovceFoto:  Reuters

Druhým dnem v sobotu pokračuje v olympijském Riu program atletických soutěží. V akci se dnes poprvé představil v rozběhu na 100 metrů sprinter Usain Bolt, který s přehledem ovládl svůj běh a bez problémů postoupil do dalších bojů. Do semifinále se dostali i další favorité, kterými jsou například Justin Gatlin či Yohan Blake.

Hlavní kandidát na zlato v nejsledovanějším atletickém klání her - hladké stovce mužů - Usain Bolt vykročil za dalším olympijským triumfem bez problémů, když v čase 10,07 pohodlně ovládl svůj rozběh. 

Vedle Bolta do dalších kol postoupili i další kandidáti na cenné kovy. Mezi nimi nechybí ani Američan Justin Gatlin, jenž ve druhém rozběhu zaznamenal čas 10,01 a stal se tak vůbec nejrychlejším mužem úvodního kola. 

Během páté disciplíny sedmiboje žen se v sobotním dopoledním programu na dráze objevily i Češky Eliška Klučinová a Kateřina Cachová. Zatímco první jmenovaná v dálce skočila do vzdálenosti 608 centimetrů, druhé z nich dálka nevyšla podle představ, když si připsala výkon 591 centimetrů. 

V průběžném pořadí patří Cachové s 4495 body 20. místo, Klučinová na ni ztrácí jeden bod. První místo před posledními dvěma disciplínami okupuje Nafi Thiemová s pětibodovým náskokem před Jessicou Ennisovou-Hillovou. 


 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace