Bronzová sobota. Český dům v Riu měl další tři důvody k oslavě

Český dům a oslavy medailí - Foto:  Český olympijský výbor

Český dům a oslavy medailíFoto:  Český olympijský výbor

Český dům v Riu de Janeiru byl v noci plný medailí. Z osmého soutěžního dne olympiády byla nakonec "bronzová sobota", o kterou se zasloužili tenistky Kvitová, Šafářová se Strýcovou a také skifař Ondřej Synek.

„Teď jsem přijel, samozřejmě se budu radovat, jen teď převažuje malinko zklamání. Obětoval jsem čtyři roky tomu, že jsem chtěl vyhrát, a nepovedlo se to. Ale není to konec života a určitě máme radost i z bronzové medaile,“ říkal s ještě trošku se smutným hlasem Ondřej Synek. 

Následující hodiny už ale byly veselé, slavil se jak bronz českého skifaře, tak tenistek Petry Kvitové, společný z deblu Lucie Šafářové a Barbory Strýcové nebo sedmé místo skifařky Mirky Knapkové. 

 

Oslav se přímo účastní také moderátor studia ČRo Štěpán Pokorný

Vložit na svůj web

No a fanoušci? Těm bylo jedno, jaké medaile jsou k vidění, byli nadšení z českého úspěchu a z toho, že naživo a pěkně zblízka sledují světové sportovní hvězdy. 

„Je to super. Byl jsem tu už při oslavě zlata a čekal jsem na další, abych se mohl vrátit. Je to nejlepší místo, lidé z Čech nám můžou závidět, že můžeme slavit se sportovci. Přál bych všem, aby tu mohli být a vidět tu atmosféru,“ říká nadmíru spokojený fanoušek a v Riu i dobrovolník Marek Čech. 

I sami úspěšní sportovci z osmého soutěžního dne si na pódiu tu přízeň užívali. Výjimkou nebyla ani Petra Kvitová. 

„Olympiáda je přece jen jednou za čtyři roky a tímhle domem je to úplně umocněné,“ pochválila Český olympijský dům Petra Kvitová a pak se vrátila k probíhající oslavě. Doufejme, že se cenný kov neslavil naposledy. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace