České akvabely do olympijského finále nepostoupily. Celkově jim patří 18. místo

České akvabely se do finále olympijské soutěže v Riu nedostaly - Foto:  ČTK

České akvabely se do finále olympijské soutěže v Riu nedostalyFoto:  ČTK

Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou si finále na olympijských hrách nezaplavou. České akvabely obsadily v součtu kvalifikace volného a technického programu 18. místo. Podle Soni Bernardové, která plavala už na pátých olympijských hrách, se na české dvojici podepsala příliš dlouhá sezona.

České akvabely vstoupily do olympijské soutěže 16. příčkou, která jim patřila po úvodní části kvalifikace – volném programu. 

Ve volném programu Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou získaly 80,5333 bodu a na postupovou pozici ztrácely téměř pět bodů. 

V dnešním technickém programu si však české reprezentantky ve výsledkové listině nepolepšily, když v součtu s prvním kolem zaznamenaly 160,5973 bodu a skončily na konečné 18. příčce. Na finálovou dvanáctku jim chybělo necelých deset bodů. 

„Myslím, že se na našich výkonech podepsala dlouhá sezona. Vrcholy sezony jsme už měly v březnu v kvalifikaci a potom v květnu na mistrovství Evropy. Celou sezonu jsme se držely na vrcholné úrovni až teď do srpna. Možná že by bylo lepší, kdyby olympiáda začala o měsíc dříve,“ hodnotila výsledek Soňa Bernardová, ve svých 40 letech nejstarší účastnice soutěže. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace