České beachvolejbalistky podlehly ve dvou setech Španělkám a nadále čekají na první výhru

Markéta Sluková a Barbora Hermannová během turnaje v Riu - Foto:  ČTK

Markéta Sluková a Barbora Hermannová během turnaje v RiuFoto:  ČTK

České beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou prohrály i svůj druhý duel v olympijském turnaji, když v areálu na pláži Copacabana podlehly španělské dvojici Elsa Fernandezová, Liliana Baquerizová ve dvou setech 15:21 a 19:21. Pokud chce český pár pomýšlet na postup ze skupiny, musí v závěrečném zápase skupiny B olympijského turnaje zvítězit.

Úvod první sady sice českému páru vyšel, nicméně od stavu 7:7 začaly dominovat Španělky, které následně úvodní set dotáhly do vítězného konce v poměru 21:15.  

Druhé dějství bylo vyrovnané do jeho samotného konce. Češky se pravidelně se Španělkami střídaly ve vedení a jejich boj nakonec vyvrcholil dramatickou koncovkou. 

Jako rozhodující se ukázala napínavá výměna za stavu 19:19, kterou ve svůj prospěch nakonec ukořistily před duelem mírně favorizované Španělky. 

Ty tímto vybojovaly mečbol, jenž následně při vlastním podání využily a mohly začít slavit vítězství. 

Poslední zápas ve skupině Slukovou s Hermannovou čeká v noci na čtvrtek proti argentinskému páru Gallayová, Klugová. Pokud chtějí Češky postoupit do vyřazovacích bojů, potřebují závěrečný duel základní skupiny vyhrát. 

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiru:
Plážový volejbal:
Ženy:
Skupina B: Elsa, Liliana (11-Šp.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:0 (15, 19), Agatha, Barbara (2-Braz.) - Gallayová, Klugová (14-Arg.) 2:0 (11, 17). 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace