České beachvolejbalistky v Riu nekončí, proti Argentinkám vydřely třetí místo ve skupině

Markéta Sluková v akci proti Argentinkám - Foto:  ČTK

Markéta Sluková v akci proti ArgentinkámFoto:  ČTK

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Markétou Slukovou v Riu si ještě minimálně jednou zahrají. Ve skupině B skončily třetí, když v napínavé bitvě zdolaly Argentinky Anu Gallayovou a Georginu Klugovou ve třech setech 13:21, 21:19 a 15:8.

„Doufám, že tímhle jedním zápasem z nás spadl tlak a nervozita. Teď už můžeme hrát jak utržené z řetězu a třeba se povede něco zázračného,“ raduje se Markéta Sluková po výhře a postupu.  

Češky Barbora Hermannová s Markétou Slukovou se v rozhodujícím klání skupiny B utkaly s Argentinkami, které doposud měly stejnou bilanci jako ony – dva zápasy, dvě porážky. 

 

Je to tam! Zakřičely si Markéta Sluková s Barborou Hermannovou po první výhře v Riu

Vložit na svůj web

Na proslulé pláži Copacabana šlo o všechno. Zápas byl od začátku vyrovnaný, obě reprezentace spolu držely krok. Pak se ale Hermannová se Slukovou ve druhé polovině úvodní sady zasekly. 

Přestalo se jim dařit a i díky nepřesnostem jim Ana Gallayová s Georginou Klugovou nedostižně prchly. První set Jihoameričanky nakonec ovládly 21:13. 

Argentinky, které na Copacabaně hnala kupředu početná fanouškovská základna, zvládly i úvod druhé sady a brzy se dostaly do trháku. Vytvořily si čtyřbodový náskok, ale Češky je dotáhly a otočily. 

„Myslím, že se to zlomilo s druhým setem, kdy jsem si řekla, že s takovým výkonem z olympiády neodejdu. Vím, že umím hrát daleko líp,“ řekla po zápase Barbora Hermannová, která najednou přestala kazit, výborně přijímala a razantně útočila. Po vítězství 21:19 český pár vyrovnal. 

Ve třetí sadě si české duo od začátku udržovalo dostatečný odstup, až Argentinkám uniklo na rozdíl pěti bodů. Jihoameričanky si pak za stavu 7:12 vyžádaly pětiminutový medical time-out. To už tušily, že je od vyřazení nic nezachrání. 

Po návratu na kurt uhrály už jen jeden bod a Češkám nakonec podlehly 8:15. Po třísetové porážce se tak s turnajem loučí ze čtvrtého místa ve skupině B. 

Hermannová se Slukovou nyní budou čekat na to, jak dopadnou čtvrteční zápasy ostatních týmů. Podle výsledků buď zasáhnou rovnou do play-off, nebo si ještě zahrají předkolo. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Radek Šamša, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace