České deblistky budou mít medaili. V semifinále jsou oba páry

Kouzelnice Barbora Strýcová a bomberka Lucie Šafářová - Foto:  Reuters

Kouzelnice Barbora Strýcová a bomberka Lucie ŠafářováFoto:  Reuters

Český tenis má už po čtvrtfinále jistou medaili z olympijských her v Riu. Mezi nejlepšími deblistkami jsou Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Obě dvojice zvrátily nepříznivý stav. H+H dokonce odvracely tři mečboly.

Vstup do čtvrtfinále se Lucii Šafářové a Barboře Strýcové hrubě nepovedl. S Italkami Erraniovou a Vinciovou rychle prohrávaly 0:4. Pak se Lucie Šafářová rozehrála a začala stíhací jízda ve skóre. Víc než jeden brejk se ale stáhnout nepodařilo a Italky si zisk prvního setu pohlídaly. 

I ve druhém setu si jako první ztratil podání český pár a prohrával 0:3. Pak ale čistou hrou získaly Češky brejk zpět a díky dalšímu v desáté hře získaly druhý set pro sebe a vyrovnaly. 

Čtěte také: Kvitová smetla Svitolinovou a postoupila do semifinále olympijského turnaje

V šesté hře třetího setu vedly Italky při servisu Erraniové 40:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží rozhodující zlom. Pak ale přišel tvrdý volej Strýcové, následoval bekhend Šafářové pod nohy, prohoz a další smeč. Najednou měly Češky brejkbol, který Barbora Strýcová urvala na síti. 

Soupeřky se ještě jednou vzepjaly při podání Barbory Strýcové, jenže pak šla opět servírovat Erraniová a situaci nezvládla. Lucie Šafářová a Barbora Strýcová vyhrály 4:6, 6:4 a 6:4 a jsou v semifinále.  

H+H musely odvracet tři mečboly 

Do stejné fáze turnaje postoupily i Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. Obhájkyně stříbra sice v prvním setu porazily ruský pár Kosatkinová, Kuzněcovová jednoznačně 6:1, jenže další průběh byl ještě dramatičtější než v případě prvních deblistek na kurtu. 

Ve druhém setu za stavu 4:5 nedokázala Andrea Hlaváčková na servisu srovnat, Rusky vyrovnaly a v samém závěru zápasu se situace málem opakovala. Opět za stavu 4:5, tentokrát za podání Lucie Hradecké si soupeřky vytvořily dokonce tři mečboly. 

Krizovou situaci ale pár H+H zvládl. Především díky riskantní hře Hlaváčkové na síti šance ukončit zápas odvrátil a sám se okamžitě dostal do brejku. Když se o chvíli později při podání Hlaváčkové dostaly Češky ke svým třem mečbolům, šanci na semifinále nepustily a postupují výsledkem 6:1, 4:6 a 7:5. 

O finále se Hradecká s Hlaváčkovou utkají se Švýcarkami Hingisovou a Bacsinszkou. Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou čekají Rusky Marakovová a Vesninová.  


 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace