Čeští deblkanoisté chtěli průjezd osudovou brankou urychlit. Věděli jsme, že jedeme dobře, litují

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem neskrývali zklamání - Foto: Jan Suchan

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem neskrývali zklamáníFoto: Jan Suchan

Jeli si pro medaili, dost možná pro zlatou. Ale zůstaly jim prázdné ruce. To je příběh vodních slalomářů Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem i Kateřiny Kudějové, kteří pokazili samotný závěr olympijského finále a z Ria odletí zklamaní.

„Do brány jsme přijeli moc natěsno, a jak jsme se jí uhýbali, abychom předešli dotyku, jsme udělali špatný náklon,“ popsal osudovou chybu Marek Šindler. 

Čeští deblkanoisté nevnímali, že mohli útočit na zlato. Na trati prý mezičasy nevnímali. „Soustředil jsem na jízdu. Věděl jsem, že jedeme dobře a až do poslední protivody to bylo super,“ pokračoval Šindler. 

 

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler a kajakářka Kateřina Kudějová nezažili úspěšný den

Vložit na svůj web

Nedá se nic dělat, snad to klapne za tři čtvrtě hodiny, mohli si říkat čeští fanoušci. Hned po deblkanoistech totiž vyrazily do finále kajakářky včetně úřadující mistryně světa Kateřiny Kudějové. Jenže také jí nevyšel závěr trati. Dlouho se zdržela u jedné z branek a skončila poslední. 

„Jsem zklamaná. Minula jsem bránu, to se nedá nic dělat, stane se,“ litovala Kudějová. Ani Štěpánka Hilgertová ale neměla hned napoprvé zlato. 

„Uvidíme, do dalších olympijských her je přece jenom dlouhá doba. Asi bych se o to chtěla pokusit znova,“ přiznala Kudějová. Příběh Kašpara a Šindlera je v tomto ohledu tragičtější. Na příštích olympijských hrách totiž jejich disciplína už být nemá. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace