Co přinesl noční program her? První finále ragby po 92 letech i prohru beachvolejbalistek

Finále ženského ragby ovládly Australanky - Foto:  Reuters

Finále ženského ragby ovládly AustralankyFoto:  Reuters

V noci na dnešek se v olympijském Riu z českých sportovců na sportovních kolbištích představily pouze beachvolejbalistky, které ve dvou setech nestačily na pár ze Španělska, a tenistka Barbora Strýcová, jež prohrála s Italkou Erraniovou. O medaile se pak bojovalo především v olympijském bazénu, zatímco v ragby se rozdávaly historické medaile.

Z pohledu českých fanoušků nebyla noc z pondělí na úterý příliš veselá, když jim olympijský program nepřinesl žádnou radost. 

Nejenže se Martina Sáblíková stále nedočkala očekávaného verdiktu, který se týká její účasti v časovce, ale ani české sportovkyně, které byly v akci, neměly moc důvodů k oslavě. 

Tenistka Barbora Strýcová totiž ve dvou setech podlehla Saře Erraniové, krátce před čtvrtou hodinou ranní pak duo českých beachvolejbalistek ve složení Markéta Sluková, Barbora Hermannová prohrálo s párem ze Španělska, čímž si zkomplikovalo cestu za postupem ze skupiny. 

Poprvé v historii se v ranních hodinách českého času rozdělovaly medaile v ženském ragby. Tento sport sice již na hrách v letech 1900-1924 figuroval, ale tehdy se soutěžilo pouze v mužské kategorii. Při premiéře ženského sedmičkového ragby se z vítězství radovaly Australanky, které ve finále třídenního turnaje zdolaly Nový Zéland. 

Hned o čtyři sady medailí se soutěžilo v rámci plaveckých soutěží. Žádný nový světový rekord sice nepadl, ale opět zazářila Maďarka Katinka Hosszúová, která ovládla závod na 100 metrů znak a získala v Riu druhé olympijské zlato. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace