Čtyřkajak bude obhajovat bronz z Londýna. Dostál ve formě straší soupeře

Čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Šterba - Foto:  ASC Dukla

Čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan ŠterbaFoto:  ASC Dukla

Vypadalo to, že možná ani nenastoupí ve stejném složení. Daniela Havla ale nakonec žaludeční potíže přešly a čtyřkajak pojede v Riu stejně jako v Londýně, kde byl bronzový. Pokud získá medaili, bude mít česká výprava jediného sportovce se dvěma cennými kovy na krku – Josefa Dostála.

„Na singlkajaku to jsou jiné nervy. Tam jsem nervózní kvůli sobě, na čtyřkajaku jsem nervózní především kvůli klukům,“ říká stříbrný kajakář Josef Dostál. 

Z individuální disciplíny už nejvyšší z české čtveřice vystresovaný není, ale myslí na své kolegy, a tak musel prožívat zlé období Daniela Havla. Který už je v pořádku a i individuální výkon Dostála může prý pomoci. 

 

Háček Havel překonal zdravotní potíže a čtyřkajak bude útočit na další medaili

Vložit na svůj web

„Hrozně nás povzbudí, když vidíme, že Pepa je na tom takhle špičkově. Soupeři mají o to větší respekt, když vidí, že máme takového borce v lodi. Mají větší strach, než by měli, kdyby tam nebyl,“ přemýšlí háček českého čtyřkajaku. 

Právě on mohl v lodi chybět. Nakonec ale zdravotní obtíže i s pomocí léků překonal a podílel se na suverénním českém výkonu v rozjížďce, odkud obhájci londýnského bronzu postoupili přímo do boje o medaile. 

„Se zdravím je konečně vše tak, jak má být. Jen silami se cítím slabší, než bych normálně byl,“ postěžoval si Havel, který měl ale další den na regeneraci. 

Čtěte také: Hodně mi pomohly prášky od doktorů a v noci jsem se pořádně vyspal, cítí se lépe Havel

Finále čeká i další českou loď, pojedou na ní deblkanoisté Radoň a Dvořák, kteří byli v Londýně pátí. „Možná si zpětně začínáme pátého místa z Londýna víc a víc vážit. Tady už to bylo nervózní, dostali jsme se sem z dokvalifikace,“ připomíná Jaroslav Radoň. 

„Už to může dopadnout jakkoli. Jde o to podat maximální možný výkon. Věřím, že nám to v daný okamžik opravdu sedne a zajedeme hezkou jízdu,“ doplňuje Filip Dvořák. 

Deblkanosté pojedou o medaili ve 14 hodin a 22 minut, čtyřkajak bude obhajovat bronz o 50 minut později. 

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace