Dráhový cyklista Kelemen v keirinu neuspěl. Vypadl hned v úvodu

Pavel Kelemen - Foto:  Reuters

Pavel KelemenFoto:  Reuters

Dráhový cyklista Pavel Kelemen neuspěl ani v opravné jízdě 1. kola olympijského závodu v keirinu a vystoupení v Riu de Janeiro tak pro něho končí neúspěchem. Úřadující mistr Evropy dojel při druhém pokusu o postup poslední stejně jako předtím ve své rozjížďce.

Pětadvacetiletý Kelemen, jenž se v Brazílii představil už ve sprintu a skončil sedmnáctý, se v opravě čtyř jezdců o jedinou postupovou pozici utkal s Nizozemcem Theem Bosem, Kanaďanem Hugem Barrettem a Azizulhasnim Awangem z Malajsie.  

Postup si zajistil Awang,Kelemen na něho v cíli ze čtvrté příčky ztratil 18 desetin vteřiny. 

V sedmičlenné rozjížďce o dvě postupové příčky na úvod keirinu jel Kelemen za závodníky vedoucí dernou na posledním místě. Po jejím odstoupení v polovině šestého z celkem osmi okruhů sice bojoval o lepší pozici, jenže dopředu se protlačit nedokázal. 

Čtěte také: Stříbrný Dostál: Byl to můj největší sportovní výkon v životě. V cíli jsem plival krev

Z celkem 27 startujících si přímý postup do další fáze zajistili Francouz Michael D'Almeida, Němec Joachim Eilers, mistr světa, který postoupil jako druhý z úvodní jízdy, Polák Damian Zielinski, Australan Matthew Glaetzer, Novozélanďan Sam Webster, Nizozemec Matthijs Buchli, Brit Jason Kenny, vítězný muž sprintu v Riu, a Kolumbijec Hernando Zapata. 

Z oprav se k nim připojili kromě Awanga ještě Polák Krzysztof Maksel, Francouz Francois Pervis a Callum Skinner, jenž má z Ria už dvě medaile poté, co byl členem britského týmu ve sprintu, mezi jednotlivci prohrál finále s krajanem Kennym. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace