Hejnová poběží finále čtvrtky překážek, oštěpařka Špotáková bude bojovat o třetí zlato z Her

Zuzana Hejnová poběží finále na 400 m překážek - Foto:  ČTK

Zuzana Hejnová poběží finále na 400 m překážekFoto:  ČTK

Českou atletku Zuzanu Hejnovou čeká finále na trati 400 metrů překážek. Semifinále zaběhla v čase 54,55 sekundy a nechala za sebou všech sedm soupeřek. Denisa Rosolová ve svém semifinále naopak protnula cíl jako poslední a do boje o medaile nezasáhne. Naopak oštěpařka Barbora Špotáková si druhým hodem v kvalifikaci zajistila účast v hlavní soutěži, kterou vyhrála v Londýně 2012 i Pekingu 2008.

Vysnila si zlato a stále si za ním jde. Překážkářka Zuzana Hejnová si zajistila účast ve finále čtyřstovky překážek. 

V semifinálovém běhu byla první s časem 54,55 sekundy. „Ale vím, že na zlato bude potřeba jít hluboko pod 53 sekund,“ komentovala v Riu pro Českou televizi Hejnová.  

Barbora Špotáková, vítězka v hodu oštěpem z předchozích olympijských her v Londýně 2012 a Pekingu 2008, se rovněž kvalifikovala do hlavní soutěže. Hned druhým pokusem splnila kvalifikační limit, když hodila 64,65 metru. 

V kvalifikaci nakonec skončila druhá za Polkou Marií Andrejczykovou (67,11 metru). V noci ze čtvrtka na pátek tak bude bojovat o třetí zlato zpod pěti kruhů v řadě. 

Běžci Denisa Rosolová, Petr Svoboda a výškař Jaroslav Bába naopak ve svých soutěžích neuspěli. Rosolová se nevešla na listinu finalistek čtyřstovky překážek k Hejnové, když ve svém semifinálovém běhu skončila na osmé pozici. 

Bába se brzy loučil s výškařským sektorem. Bronzový medailista z olympijských her v Aténách 2004 bez problémů překonal 220 centimetrů, ale na 225 centimetrech spotřeboval všechny tři pokusy, přičemž laťku ani jednou nepřeskočil. Bába tak v Riu skončil čtrnáctý. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace