Hodně mi pomohly prášky od doktorů a v noci jsem se pořádně vyspal, cítí se lépe Havel

Český čtyřkajak se potýkal se zdravotními problémy háčka Daniela Havla, ale ten už se zdá být v pořádku - Foto:  Reuters

Český čtyřkajak se potýkal se zdravotními problémy háčka Daniela Havla, ale ten už se zdá být v pořádkuFoto:  Reuters

Soupeřům ujeli o velký kus a dnes už tak český čtyřkajak na vodu nemusí. Postoupil rovnou do finále, a to i přesto, že ještě včera nevěděl, jestli bude závodit kompletní. Daniela Havla trápily žaludeční problémy.

„Hodně pomohly prášky, co mi dali doktoři, a už včera odpoledne jsem se cítil líp. Dneska jsem se v noci pořádně vyspal, dal jsem si nějaký prášek na spaní. Pořádně jsem si odpočinul, takže je to super,“ oddychl si Daniel Havel. 

A jak moc je to dobrá zpráva, že už dnes český čtyřkajak nemusí jet? „Já si myslím, že to semifinále už bych zvládnul, ale samozřejmě je lepší, že jsme postoupili rovnou,“ říká Havel. Na sociálních sítích se objevily zprávy, že čeští kajakáři jeli jako namydlený blesk, což potvrzuje i Lukáš Trefil. 

 

„Hodně pomohly prášky, co mi dali doktoři, a už včera odpoledne jsem se cítil líp,“ oddychl si Daniel Havel

Vložit na svůj web

„Jojo, tak nějak. Šlo to perfektně, ony ty rozjížďky na olympiádě, zvlášť když to semifinále je za 50 minut, vždycky probíhají takhle, že jedna loď ujede a ostatní se na to hodně rychle vykašlou, aby pošetřily síly. Takže my jsme trošku uvažovali, vzhledem k menším problémům, co měl Dan, že bychom tu rozjížďku rovnou vypustili a soustředili se až na semifinále. Je dobře, že jsme to neudělali. Zvládli jsme to a teď máme pohodu a můžeme se soustředit na zítřek.“ 

I se silami to vypadá dobře. Josef Dostál má za sebou sice i individuální závod na kilometru, kde získal stříbro, ale měl čas na odpočinek, takže se cítí v pohodě. 

„Se silami jsem na tom super. Po závodě jsem si odpočinul, měl jsem dva dny pauzu, dal jsem si jeden den úplné volno, kdy jsem hodně spal a odpovídal fanouškům, takže pohoda jazz. Včera jsme se rozjeli, chytil jsem úplně nový drajv do těch závodů. Není to už tak nervózní, ale možná ty výkonu budou kvůli tomu lepší,“ říká Dostál. 

Čtěte také: Čtyřkajak ovládl rozjížďku a bude obhajovat bronz, finále si zajistili i deblkanoisté

Přímý postup byl dobrou zprávou nejen pro všechny členy posádky, ale také fanoušky. Jan Šterba vnímal dnešní výkon dokonce jako zázrak. „Já beru ten dnešní výkon a stav Dana jako takový malý zázrak jsem za to strašně rád, těšíme se zítra na finále. Bude to úplně nový závod.“ 

Po výborně zajeté rozjížďce mohl spadnout stres i z kajakáře Lukáše Trefila. Ostatní tři členové posádky čtyřkajaku už za sebou totiž měli v Riu nějaký start, pro něj to byl ale první. 

„Já jsem tady jel jenom tohle, čekal jsem tady na ten závod skoro pět dní, takže jsem trošku nervózní byl, ale když jsem sem jel, tak jsem myslel, že to bude mnohem horší. Nakonec jsem to zvládnul celkově dobře a teď už se budu soustředit jenom na zítra,“ uzavírá. 

Autor:  František Kuna, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace