Hrála jsem dobrý tenis, hodnotí Kvitová vstup do turnaje. Vítr ji nerozhodil

Petra Kvitová během prvního kola v Riu - Foto:  ČTK

Petra Kvitová během prvního kola v RiuFoto:  ČTK

Tenistka Petra Kvitová je po Barboře Strýcové a Lucii Šafářové další českou postupující singlistkou na olympijských hrách v Riu, Maďarku Babošovou porazila 6:1,6:2 a v dalším kole si zahraje s Dánkou Wozniackou, přemožitelkou Lucie Hradecké.

Jak jste spokojená s prvním zápasem. Po něm drobně kape, předtím dost foukalo. 

Jsem určitě spokojená. Skóre odpovídá hře, hrála jsem opravdu dobrý tenis. Věděla jsem, že dobře podává a snaží se chodit do hry. Takže jsem se snažila dělat to samé, abych nebyla pod tlakem a musela běhat. Držela jsem si servis a čekala jsem na šanci na brejk. Ty šance přišly na začátcích setů. 

 

Vstup do turnaje se Petře Kvitové povedl. Zápas s Maďarkou Babosovou s ní hodnotil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Vložit na svůj web

Ráno v Riu zrušili veslařský program, Mirku Topinkovou museli tahat z vody. Serena Williamsová vyprávěla, že bylo ve větru těžké dostat soupeřku pod tlak. Cítila jste vítr jako problém? 

Když jsme hrály, už tak nefoukalo. Jen sem tam a vždycky z jiné strany. Určitě to není lehké. Na rozehrávce jsem měla bezvětří a na cestě do šaten začlo strašně foukat a všude byl nepořádek a prach. Najednou to byl šok, ale na kurtu č. 2 jsou tribuny a je to trošku zakryté. O to byla situace s větrem lehčí. 

Dají se problémy vytěsnit z hlavy, aby se člověk soustředil jen na tenis? Je tu hodně věcí, co mohou člověka rozptýlit: prach, vítr, sbíječky… 

Musíte to nějak nastavit v hlavě. Věděla jsem, že tu asi pár věcí nebude tak, jak by mělo být. Třeba sběrači jsou trošku zmatení. Ale to k tomu patří a tak Hry beru. U mě to dnes nebylo tak hrozné. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace