Jakub Holuša do finále mílařů nepostoupil. Ve svém semifinále skončil devátý

Zklamaný Jakub Holuša ze semifinále nepostoupil - Foto:  ČTK

Zklamaný Jakub Holuša ze semifinále nepostoupilFoto:  ČTK

Český mílař a halový vicemistr světa Jakub Holuša v semifinále olympijského závodu na 1500 metrů nevyužil nejlepší čas z rozběhu. Devátým místem v semifinále přišel o naději na postup mezi nejlepší dvanáctku a Hry v Riu pro něj skončily.

„200 metrů před cílem jsem dostal šťouchanec. Dostal jsem loktem a místo aby šla energie dopředu, vyběhl jsem do třetí dráhy, jako by energie šal do tribuny. Ztratil jsem jiskru a věděl jsem, že je to v háji. Nebyl jsem to já, nemělo to tah a sílu,“ vysvětlil své vyřazení Jakub Holuša. 

Český reprezentant startoval hned v prvním semifinále běhu na 1500 metrů. Třináctičlennou skupinu závodníků dlouho táhl Brahim Kaazouzi z Maroka Těsně za ním se držel Jakub Holuša. 

Stříbrný medailista z letošního halového mistrovství světa si ještě v náběhu do posledního kola držel postupové páté místo, pak ale konkurenti zrychlili a opavský rodák se začal propadat. 

Skvělou závěrečnou čtyřstovku předvedl Keňan Asbel Kiprop. Z posledního místa se propracoval do čela a zvítězil časem 3 minuty 39 sekund a 73 setin. Za ním se bojovalo o další 4 přímá postupová místa a dvě pozice, ze kterých se dalo postoupit časem. 

Jakub Holuša za nimi zaostal. V cílové rovince si sice vyběhl až do třetí dráhy, aby měl prostor, ale nestačil rychlostně. Časem 3:40,83 skončil devátý bez šance na postup.  

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace