Kanoista Fuksa na kilometru postoupil do finále. O medaili bude bojovat i kajakář Dostál

Kanoista Martin Fuksa - Foto:  Reuters

Kanoista Martin FuksaFoto:  Reuters

V laguně Rodrigo de Freitas vystřídali veslaře rychlostní kanoisté, kterým dnes začínají olympijské regaty. V akci se představili i dva Češi – kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál. Oběma se přitom dařilo, když zvládli rozjížďky i semifinále a postoupili tak do zítřejších finálových regat.

Kanoista Martin Fuksa, jeden z medailových favoritů, začal svůj program v Riu rozjížďkou na 1000 metrů. Český reprezentant se od počátku své rozjížďky držel mezi nejlepšími třemi. 

Z elitní trojky měl však po celou dobu jasně navrch Brazilec Dos Santos, který nakonec projel cílem jako první, díky čemuž automaticky postoupil do finále. 

Fuksa se po pomalejším startu ve druhé polovině kilometrové regaty propracoval na druhé místo, které mu nakonec patřilo i v cíli. Český reprezentant si tímto sice nezajistil přímý postup do finále, nicméně do semifinále s přehledem postoupil. 

V něm si pak jeden z medailových kandidátů dopádloval pro první ze dvou postupových míst a zajistil si účast v osmičlenném finále. To je na programu zítra ve 14.08 SEČ.  

Čtěte také: Kajakáře Dostála případně velké vlny nerozhodí. Přivezl si s sebou speciální loď

Dařilo se i kajakáři Josefu Dostálovi, který na úvod splnil úlohu favorita, když si ve své rozjížďce na 1000 metrů dojel pro první místo a postoupil do semifinále.  

Dostál, který v roce 2014 v této disciplíně vybojoval titul mistra světa, sice začal rozjížďku pomaleji, ale s přibývajícími metry se dostával vpřed a nakonec svou jízdu vyhrál. 

Na rozdíl od kanoistů však v rozjížďce vítězní kajakáři nepostupují do finále přímo. 

Proto Dostál musel nastoupit do semifinále, v němž si obsadil čtvrté místo, čímž si zajistil účast v zítřejším boji o medaile. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace