Kvitová si o zlato nezahraje. Puigové podlehla ve třech setech

Petra Kvitová během olympijského turnaje v Riu - Foto:  ČTK

Petra Kvitová během olympijského turnaje v RiuFoto:  ČTK

Tenistka Petra Kvitová si o zlatou olympijskou medaili nezahraje. Česká reprezentantka v dnešním semifinále prohrála s Portoričanku Puigovou ve třech setech a stále nemá jistotu, že si z Ria odveze cenný kov. V zítřejším zápase o bronz Kvitová narazí na poraženou z druhého semifinále, ve kterém se utkají Američanka Keysová s Němkou Kerberovou.

Kvitová dnes v úvodu utkání navázala na svůj výkon ze včerejšího čtvrtfinále, když Puigové hned při první příležitosti vzala podání a rychle se ujala vedení 3:0.

Portoričanka se však dobrého začátku české tenistky nezalekla a rychle srovnala vývoj duelu na 3:3. V deváté hře navíc Puigová vzala Kvitové podání podruhé a nakonec dovedla první set do vítěného konce v poměru 6:4.

Druhý set vyšel Kvitové o poznání lépe, když se dopustila na své poměry pouze sedmi nevynucených chyb a soupeřce dovolila pouze jednu hru za stavu 5:0.

V rozhodující sadě se však Kvitová opět začala trápit při svém podání. Puigová sice rovněž dvakrát selhala při svém servisu, nicméně Kvitová si prohrála ještě o jedno podání více, což umožnilo hráčce z Portorika získat třetí set v poměru 6:3.

Na Kvitovou po dnešní prohře čeká boj o bronz, ve kterém se utká s Američankou Keysovou, nebo Němkou Kerberovou.

Autor:  Jakub Knoll