Moderní pětibojař Svoboda je po šermu sedmý, Kuf na třinácté příčce

Moderní pětibojař David Svoboda je po úvodní části šermu sedmý - Foto:  Reuters

Moderní pětibojař David Svoboda je po úvodní části šermu sedmýFoto:  Reuters

Po úvodní části šermu je moderní pětibojař a obhájce zlata z Londýna Petr Svoboda na olympijských hrách v Riu de Janeiru sedmý. Další český pětibojař Jan Kuf je na třinácté příčce.

„Obvykle mám při vrcholném závodě dobré začátky šermu, ale ukázalo se, že je to teprve můj třetí letošní závod. Chvilku jsem se hledal a trvalo mi, než jsem se z toho vyškrábal. Výsledek je celkem dobrý. V ideálním případě bych si přál o pár vítězství víc, ale jsem krásně v závodě, který bude zajímavý,“ zhodnotil šerm David Svoboda. 

Bilance Davida Svobody na planši je jednadvacet výher a čtrnáct proher, za což získal 226 bodů. Jan Kuf zvítězil devatenáctkrát a šestnáctkrát prohrál a na kontě má 214 bodů. 

O nový olympijský rekord v šermu se postaral Rus Alexandr Lesun, který získal 268 bodů za osmadvacet vítězství a sedm proher. Svůj výkon může ještě podpořit v bonusovém kole pod širým nebem, což je novinka. 

„Představoval bych si to trošku výš, bylo tam pár hloupých šťouchů. Je to něco jiného, než co jsem doposud zažil. Diváků je tu milionkrát víc než na normálních závodech. Doufám, že už budu klidnější, není to ztracený výsledek, ale musím doufat, že někdo přede mnou udělá chybu,“ přemýšlí Jan Kuf. 

Ženská soutěž pokračuje v pátek plaváním, dále je takzvané bonusové kolo v šermu, a vyvrcholí parkurem a během kombinovaným se střelbou. Muži mají den volna a budou pokračovat v sobotu. 

Autor:  Nikola Šrámková, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace