Naplánovalo by to osmileté dítě, říká k mezerám v olympijské organizaci střelec Kostelecký

Střelec David Kostelecký - Foto: Michal Jurman

Střelec David KosteleckýFoto: Michal Jurman

Problémy brokových střelců na olympijských hrách v Riu se kupí. Jako by nestačilo, že přes sluníčkem sežehlou trávu špatně vidí terče. Závodníků v disciplíně trap je příliš mnoho na příliš málo vyhrazených tréninkových hodin. Rozmrzelý je z toho i olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký.

„Byl jeden den, kdy už to bylo trochu kritické. Každý trenér přicházel s novou myšlenkou, jak to udělat, aby to bylo spravedlivé. Zároveň to ale každý chtěl víc 'spravedlivější' pro svého svěřence,“ usmívá se David Kostelecký. 

A prý nebylo až tak daleko ani k fackám nebo dokonce pěstnímu řešení nepříjemné situace, do které se střelci včetně Davida Kosteleckého ne vlastní vinou dostali. 

„Ještě tu nebyl nikdo z mezinárodní střelecké federace, kdo by v tom udělal pořádek a naplánoval to tak, aby všichni střelci dostávali stejný prostor. A ne že Italové budou střílet pět položek a my jednu. Trenér tam pak musí třeba dvě hodiny stát u stolečku a hlídat, kdy jdeme na řadu,“ vyčítá organizátorům český střelec. 

K nalezení spravedlivého systému přitom není potřeba zrovna doktorát z matematiky, usmívá se olympijský vítěz z Pekingu. 

„Mají k dispozici seznam lidí, kteří tady jsou, a mohou si tak spočítat čas a každému určit, kdy má jít. Nenechávat například celý den trénovat disciplíny, které jsou na programu až po nás. Myslím, že by to dokázalo naplánovat osmileté dítě,“ rozčiluje se Kostelecký. 

A aby potíží nebylo málo, pálí teď brokaři na jiný typ terčů, než je pak čeká v závodě. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu),  Stanislav Zbyněk

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace