O medaili se popereme, slibuje Barbora Strýcová před duelem o bronz

Barbora Strýcová a Lucie Šafářová - Foto:  ČTK

Barbora Strýcová a Lucie ŠafářováFoto:  ČTK

Porazily dva nejlepší páry posledních let a také se vypořádaly s nepříjemným onemocněním v týmu, ale teď jsou obě moc smutné. České tenistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová podlehly v semifinále olympijského turnaje Ruskám Vesninové a Makarovové 6:7 a 4:6 a místo boje o zlato je v brazilském Riu čeká duel o bronzové medaile.

Na olympijském turnaji jste toho už hodně přebojovaly, nicméně semifinále vám nevyšlo. Jaké je to pro vás zklamání, že nebudete hrát o zlato? 

LŠ: Je to pro nás samozřejmě velké zklamání, protože jsme tady bojovaly se vším možným. Hrály jsme výborně a to i dnes. Rusky bohužel měly trochu štěstí. V prvním setu jsme měly šance a dva setboly, ale neudělaly jsme nic špatně. Ony to prostě dobře zahrály a ve druhém setu se rozjely. Bylo to nahoru dolů, bylo to o pár míčích. To je ale sport a pořád máme šanci na bronz. 

 

Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme mít šanci hrát o medaili, tak bychom to braly všemi deseti, říká Barbora Strýcová

Vložit na svůj web

Nebudete tedy mít problém najít před zítřejším duelem motivaci? 

BS: Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme mít šanci hrát o medaili, tak bychom to braly všemi deseti, takže ta motivace je obrovská. Teďka jsme samozřejmě trošku skleslé, což si myslím, že je normální, protože jsme v tom zápase nechaly všechno. Zítra do toho ale znova nastoupíme a budeme se prát o medaili. 

S jakým párem byste chtěli zítra hrát utkání o třetí místo? 

LŠ: Přejeme českým holkám, aby postoupily, a my pak hrály s tím švýcarským párem. Nemůžeme to ale ovlivnit. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace