Policie zatkla v olympijské vesnici marockého boxera. Podezřívá ho z pokusu o znásilnění

Brazilská policie zatkla v olympijské vesnici marockého boxera (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Brazilská policie zatkla v olympijské vesnici marockého boxera (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Brazilská policie zadržela v den začátku olympijských her marockého boxera. Podezřívá ho ze sexuálního napadení. Reprezentant Hassan Sáda údajně ve svém pokoji v olympijské vesnici obtěžoval pokojské. Podle rozhodnutí soudu by měl zůstat 15 dní ve vazbě.

Podle výpovědi dvou brazilských pokojských se je marocký reprezentant snažil přimět k intimnímu kontaktu a měl jim i nabízet peníze. 

Soudkyně Larissa Nunesová Laryová rozhodla o vazbě kvůli tomu, že by podle ní mohl boxer na svobodě znovu někoho obtěžovat nebo se pokusit odjet z Brazílie. 

V rozhodnutí o zadržení také píše, že podobné činy, kdy pachatel může spoléhat na brzký odjezd ze země, nebude brazilská justice tolerovat. 

Hassanu Saadovi tak hrozí, že nebude moci závodit. Do olympijských soutěží má vstoupit v sobotu. V kategorii do 81 kilogramů mu los určil za soupeře Turka Mehmeta Nadira. Mezi favority na medaili ale Saad nepatří. 

Čtěte také: Zahájení olympijských her bude v Riu desetkrát levnější než v Londýně, tvrdí jeho režisér

Letní olympijské hry odstartuje v Riu de Janeiru v pátek v noci slavnostní ceremoniál. Zahájení ukáže světu známé brazilské zpěváky a hudebníky, nebude chybět samba ani karnevalové veselí. Organizátoři se ale museli vypořádat s omezeným rozpočtem. 

Český rozhlas Radiožurnál bude vysílat celý ceremoniál živě od jedné hodiny po půlnoci. 

Autor:  David Koubek  (dkk)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace