Prskavce v Riu podporuje rodina i přítelkyně. Cestu 'malej Jířa' platil ze svého

Jiřímu Prskavcovi dělá v Riu společnost nejen Kateřina Kudějová - Foto:  Český olympijský výbor

Jiřímu Prskavcovi dělá v Riu společnost nejen Kateřina KudějováFoto:  Český olympijský výbor

Je zvyklý mít kolem sebe ty nejbližší a totéž si přál i pro největší závod kariéry. Táta Jiřího Prskavce trénuje, přítelkyni, mámě a dalším příbuzným pak úřadující mistr světa ve vodním slalomu na cestu na olympijské hry do dalekého Ria přispěl.

„Myslím si, že je rád, že za ním rodina přijela. Má tu přítelkyni, tetu, strejdu, babičku. Ubytování nám malý Jířa zaplatil, takže si nás tak trošku pozval,“ říká maminka Marcela Prskavcová. 

V rodinném týmu obvykle zastává funkci fyzioterapeutky, teď je z ní nervózní fanynka. 

 

Do Ria vyrazila Jiřího Prskavce podpořit téměř celá rodina

Vložit na svůj web

„Maminka mě vždycky uklidní, ale nesmím za ní chodit před závodem. Dnes byla tak rozklepaná, až to bylo hrozné. Rodina je pro mě hrozně důležité a přispět jim, aby přijeli, je samozřejmost. Nemůžu jim zaplati pětihvězdičkový hotel, ale něco jsme našli,“ vysvětluje Jiří Prskavec. 

A i když je zmíněné ubytování kousek od slalomářské dráhy, s Jiřím Prskavcem mladším se rodina zatím viděla jen jednou, možná aby ho moc nerozptylovala. I proto asi proti skoro až hujerovské výpravě otec a trenér největšího aspiranta olympijského zlata neprotestuje. 

„Je pro něj dobře, že tu má podporu rodiny. Dodává mu to sílu, ne nervozitu,“ myslí si Jiří Prskavec starší. 

Rodina za ním cestovala tisíce kilometrů a výjezd nebyl nejlevnější. Jiří Prskavec se ale před blízkými nebude chtít předvádět, i když bude v publiku přítelkyně. 

„Já se chci předvést vždycky a asi se mi na startu nevybaví, že bych se měl předvádět kvůli ní nebo kvůli rodině,“ přemýšlí Jiří Prskavec mladší. Ale radovat se s nimi z olympijské medaile by jistě špatné nebylo, zatím má za sebou první kvalifikační krok. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace