S Riem se loučí další tenisová světová jednička. Williamsová podlehla Svitolinové, ta vyzve Kvitovou

Světová jednička Serena Williamsová opouští olympijský turnaj v Riu - Foto:  Reuters

Světová jednička Serena Williamsová opouští olympijský turnaj v RiuFoto:  Reuters

Američanka Serena Williamsová neobhájí v tenisovém singlu zlato z her v Londýně. S olympijským turnajem v Riu se světová jednička překvapivě loučí už po osmifinále. V něm nestačila na dvacátou hráčku světa, Ukrajinku Jelinu Svitolinovou, která ji přehrála 6:4 a 6:3.

Po lídrovi mužského žebříčku, Srbovi Novaku Djokovićovi končí v Riu také vedoucí hráčka žebříčku ATP Serena Williamsová. 

Obhájkyně zlata ze singlu na minulých hrách v Londýně Williamsová překvapivě vypadla už v osmifinále turnaje. Nestačila v něm na Ukrajinku Jelinu Svitolinovou, jíž podlehla 4:6 a 3:6. 

Americká tenistka přitom byla jednoznačnou favoritkou. Dvacátou tenistku žebříčku ATP porazila ve všech čtyřech předchozích vzájemných soubojích. Na letošním French Open ji dokonce dovolila jen dva gamy. 

Tentokrát to ale byla světová jednička Williamsová, kdo dotahoval. Hned ve třetí hře úvodní sady ztratila své podání, které ale rázem vybojovala zpět. Svitolinová ji ale zlomila v sedmém gamu a první set už dopodávala do vítězného konce. 

Ve druhé sadě Svitolinová obrala Američanku o servis ve stejný moment. Klíčová ale byla sedmá hra, v níž udělala Williamsová pět dvojchyb a ve zbytku zápasu už neuhrála ani game. 

Ukrajince Svitolinové nakonec podlehla 4:6, 3:6 a s Riem se loučí, když se svou sestrou Venus vypadla i ve čtyřhře s českou dvojicí Barbora Strýcová, Lucie Šafářová. Svitolinová ve čtvrtfinále singlu vyzve další Češku Petru Kvitovou. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace