Sáblíková olympijskou časovku nepojede. Arbitráž její žalobu zamítla

Martina Sáblíková při závodě s hromadným startem - Foto: Jan Brychta

Martina Sáblíková při závodě s hromadným startemFoto: Jan Brychta

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení a česká reprezentantka do poslední chvíle v možný start doufala. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) ale po dlouhém procesu zamítla její žalobu proti nezařazení do startovní listiny. Martina Sáblíková se tak v cyklistické časovce v olympijském Riu nepředstaví.

Martina Sáblíková měla vědět, jestli do olympijské časovky cyklistek nastoupí, nebo ne, už v neděli. 

Sportovní arbitrážní soud měl ale kvůli Rusům rekordní množství práce, takže projednání žaloby Českého olympijského výboru odložil. 

Sáblíková se původně domnívala, že si devátým místem v redukovaném pořadí časovky na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Při zveřejnění kvalifikovaných zemí před dvěma měsíci ale vyšlo najevo, že ČR žádné účastnické místo nezískala. 

Právní tým Sáblíkové, v čele s expertem na sportovní právo Janem Šťovíčkem, se u arbritráže snažil zvrátit rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie, která neumístila českou reprezentantku do stratovní listiny kvůli nesplněným kvalifikačním kritériím. 

Čtěte také: Právník Šťovíček: Martina bojovala, chyba se stala už minulý rok

CAS se zabývala žalobou Sáblíkové již v pondělí, kdy se uskutečnilo více než hodinu a půl dlouhé slyšení, kterého se zúčastnila i samotná česká sportovkyně. Definitivní rozhodutí však tribunál zveřejnil až v úterý, tedy jeden den před startem olympijské časovky. 

Čtěte také: Místo Zabelinské Sáblíková v Riu nepojede. Ruska uspěla s odvoláním u arbitráže

Sáblíková se tak v Riu nestane, narozdíl od běžkyně Evy Vrabcové Nývltové, další českou sportovkyní, která by vedle zimní olympiády zaznamenala start i na letních hrách. 

Autor:   ČRo, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace