Šafářová se Strýcovou nestačily na Rusky a olympijské finále deblu bude bez nich

Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou - Foto:  ČTK

Barbora Strýcová s Lucií ŠafářovouFoto:  ČTK

České deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová se do finále olympijského turnaje neprobojovaly. Před turnajem narychlo složený pár totiž v dnešním semifinálovém duelu nestačil na ruský pár Makarovová, Vesninová ve dvou setech. Český tenis má však stále šanci na zlato z ženského deblu, protože se později na kurtu představí ještě Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Úvodní set zápasu Barbory Strýcové a Lucie Šafářové proti nasazeným Ruskám nabídl dramatickou podívanou. Z počátku sice měly navrch hráčky České republiky, které se postupně ujaly vedení 4:1.  

Makarová s Vesninovou ale rychle srovnaly a úvodní sada nakonec dospěla až do tie-breaku. V něm sice Strýcová se Šafárovou měly k dispozici dva setboly, ale nevyužily je. 

Čtěte také: Kvitová si o zlato nezahraje. Puigové podlehla ve třech setech

Za stavu 8:7 se poté k setbolu dostaly i Rusky, které ho na rozdíl od páru S+Š zužitkovaly a oslavily zisk prvního setu. 

Také druhý set byl dlouho vyrovnaný. Oba páry si sice navzájem vzaly rychle podání, ale nakonec rozhodla až desátá hra, kdy Lucie Šafářová nezvládla svůj servis, což rozhodlo o tom, že Rusky vyhrály i druhou sadu, tentokrát v poměru 6:4, a postoupily do finále. Na české tenistky čeká zápas o bronzovou medaili, který se odehraje zítra. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace